Hangar9 Sundowner

Home Forumi RC Avioni RC avioni Elektro Hangar9 Sundowner

Ova tema sadrži 4 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  RCbandit 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)
  • Autor
    Članci

RCbandit
    Učesnik

U flotu mi je preleteo model Sundowner, od dobro poznatog proizvođača Hangar9

Razmah krila: 1600mm
    Dužina trupa: 1204mm
    Poletna težina: 2.70-3.20 kg, u zavisnosti da li ga letite sa elektro ili sa SUS motorom

Ovaj moj je stigao kao polovan, sa vidljivim znacima korišćenja

IMG_5540.jpg

Motor je na njemu što se dobije i u kitu, Evolution 61, kapotaža nije bilo na modelu

IMG_5541.jpg

Vidi se da je pao jer iza „firewall“-a je nešto rađeno, ni boja folije nije isti

IMG_5542.jpg

Stajni trap je u redu, i visina je idealna

IMG_5543.jpg

Da je popravka gadno urađena, primećuje se na više tačaka

IMG_5544.jpg

Čak ni koren krila ne nalegne na trup kako treba

IMG_5545.jpg

Ja tako ne bih smeo da poletim model  (___)

Kod repnih površina sam se tek iznenadio. Ovakvo rešenje osiguranja šarkica prvi put vidim za ovih osam godina što sam u RC priči, modelarstvu

IMG_5546.jpg

Em ružno, em… ah…  (:sok:)
    Kabina ne nalegne redovno na trup, što isto pokazuje da nešto nije dobro i pedantno odrađeno

IMG_5547.jpg

Na krilima isto ima oštećenja. Sa obe strane, pri krajevima je oštećena napadna ivica

IMG_5555.jpg

Iza izlazne ivice, kod desnog krila, na trupu je isto nešto rađeno

IMG_5551.jpg

Šarke elerona su isto osigurani, naravno, kao i na repnim površinama

IMG_5552.jpg

Vratanca servoa su relativno dobro isečeni, mada i tu ima potrebe za malim korekcijama

IMG_5554.jpg

To bi bilo to, ukratko o stanju modela. Inače u zamenu sam dao dva modela od EPO pene, F4F Wildcat-a i Archer-a. U svakom slučaju, isplatila mi se zamena, ali evo u nastavku piše i razloga, zašto…

RCbandit
    Učesnik

Uz ovaj model, koji jeste u letnom stanju, ako nekome ne smetaju ti stvari što sam iznad naveo, dobio sam nov trup sa svim repnim površinama i kapotažom

IMG_5558.jpg

Kad sam krilo prebacio na nov trup, sve je izgledalo dosta bolje

IMG_5559.jpg

Kapotaž je vrlo markantnog izgleda, produžen je skroz do napadnih ivica krila

IMG_5560.jpg IMG_5563.jpg

Trup je zaobljen, poklopac kabine ja mali, model je pravi sportista

IMG_5561.jpg IMG_5562.jpg

Sve u svemu, još uvek mislim da nisam pogrešio sa ovom trgovinom. Sad ostaje da se reše oštećenja na krilima, da ugradim elektromotor i servoe u nov trup…

RCbandit
    Učesnik

Za nastavak radova na modelu čekalo se ne malo, tačno dve godine. Kako ste mogli čitati na početku teme, u nov trup prebacujem servoe, model dobije elektro motor a krila sredimo da bude po našem ukusu. Doduše, ima tu i ponekih oštećenja, što nije poslić od sat vremena…

sun

U prvom koraku ulepio sam horizontalni stabilizator

sun

Zatim pažljivo treba da se izmeri odstojanje u raznim pravcima da bi stabilizator bio nacentriran na trup tek posle da se zalepi i da se fiksira

sun

Dok se ne stegne lepak, ne sme trup da se dira. Sličan je postupak i kod vertikalnog stabilizatora

sun

Nakon fiksiranja papirnatih šarkica namontirao sam i kormile visine i pravca, kao i repni točak

sun

Namerno nisam koristio fabričku varijantu jer taj se fiksira i kormilo pravca, a ja imam običaj da rasteretim kormilo i fiksiram ga sa donje strane trupa. Ovako ne mo žeda se isčupa prilikom grubljeg sletenja. Visina taman odgovara

sun

RCbandit
    Učesnik

Na oba krila bilo sitnih oštećenja i nisam hteo ovako da ostavim

sun

sun

Na oba krila je propuklo plank i oštećena bila napadna ivica

sun

Nakon dopune polomljenih rebara mogao sam ga plankiram i da doteram spojeve plankova

sun

sun

Kao što ste mogli čitati u drugim temama, povremeno volim da sastavim model, da ga gledam malo u komadu

sun

Verujte mi, to daje dodatne motivacije

RCbandit
    Učesnik

U zadnje vreme Erika rešava presvlačenje modela. Tako je i u ovom slučaju

sun

Nakon završetka presvlačenja

sun

model je dobio svoje oznake, broj i naš logo kojeg je sekao Velemir u Novom Bečeju

sun

sun

Sad ostaje da stigne motor i da ugradim svu elektroniku

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.