Registracija Dronova

Home Forumi Multikopteri Multikopteri za početnike Registracija Dronova

Ova tema sadrži 15 odgovora, ima 0 glasova i poslednji put je ažurirana od strane  ToMy992 3 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 16 članka - 16 do 17 (od 17 ukupno)
  • Autor
    Članci

polvertum
    Član

Dobio sam odgovor od DCV srbije, a i pitao sam carinike i policiju na granici sta mi treba za prelazak granice sa letilicom.

Na granicu je jednostavno, iz Privredne komore u Podgorici izvadim ata karnet na kojoj je moje ime i podaci o letilici sa kojim prijavljuem letilicu na granicu Srbije gdje me oni „zaduzuju“ kad udjem. U povratku sam obavezan da se prijavim kako bi me „razduzili“ i to je to. Slicna stvar je bila sa unosom laptopova prije nekoliko godina koliko se sjecam.

Dcv je trazilo da je letilica registrovana, da je osigurana osiguranjem koje vazi i u Srbiju i da imam polozen sertifikat za upravljanje bespilotnim letilicama kako bi ga oni mogli priznati. E sad, ovo zadnje je ostalo ne rijeseno, jer kod nas, za ovaj vid letilice, nema nikakvog polaganja. Trazio sam da mi odgovore sta ovdje treba poloziti da bi bilo relevantno njima. I naravno, letovi se najavljuju. Ovo zadnje mi nije problem jer letove mogu da isplaniram i najavim za sve dane koje sam tamo.

Sve u svemu peripetija. Dok se sve ovo malo ne „sazvace“ bice komplikovano.

rvukasin
    Član

Cesto putujem po svetu i dobio sam ideju kako bi bilo sjajno da kupim drona da bih mogao neke fenomenalne predele koje nije moguce snimiti obicnom kamerom snimim. Nasao sam neku kombinaciju za Mavic Air (oko 400 i nesto grama dron, velicine sake) sa jako dobrom kamerom ali mislim da je svercovano tj da nije prijavljeno na nasoj granici.

S'obzirom da zelim da budem siguran i da mogu da ga nosim svuda, snimam itd zanima me koje su mi opcije? Da li zapravo postoji neka opcija da ipak prijavim da sam vlasnik drona, polozim sta treba i koristim ga svuda po svetu?

Hvala unapred za odgovore

Gledanje 16 članka - 16 do 17 (od 17 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.